top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Strój Pana Młodego - o czym pamiętać?

Zaktualizowano: 15 lip 2021

Mimo iż więcej mówi się o stroju Panny Młodej, stylizacja Pana Młodego jest równie ważna w tym Dniu i nie należy zostawiać jej na ostatnią chwilę. Poszukiwania powinno rozpocząć się na kilka miesięcy (4/5) przed Ślubem. Jednak na co Panowie muszą zwrócić szczególną uwagę?

Pan Młody ze swoimi świadkami, wszyscy ubrani w elegancki, czarny garnitur z czarną muchą. Zdjęcie wykonane na ulicy.

Garnitur

Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest garnitur, aby nie był sztuczny i błyszczący. Zależnie od formalności uroczystości powinniśmy trzymać się również kolorów, które obowiązują. Zwrócić należy również uwagę na rozmiar - nie może być ani za duży, ani za mały. Dobrze dobrana marynarka i spodnie odpowiedniej długości są kluczem do dobrej stylizacji. Błędem jest zakładanie kamizelki do garnituru dwurzędowego, a marynarka powinna być zapięta na dwa guziki. Z kolei, gdy decydujecie się na jednorzędowy smoking, powinien być zapinany na jeden guzik, a jego kolor powinien być czarny, ciemnogranatowy lub bordowy.

Pan Młody, w eleganckim, czarnym garniturze, z czarnym krawatem i białą koszulą. Stoi i czeka na Pannę Młodą, aby wspólnie złożyć przysięgę.

Koszula

Przy wyborze koszuli musimy zwrócić uwagę nie tylko na krój, ale i materiał - nie może być ani sztuczny, ani prześwitujący. Należy zwrócić również uwagę na mankiety, aby były zapinane na spinki oraz kołnierzyk, który może być za mały lub niedopasowany do muchy. Koszula powinna być biała i spójna z całością stylizacji. Dobieranie muchy czy krawatu do koloru sukienki, jest już po prostu niemodne.

Mucha/Krawat

Uważa się za nieeleganckie używanie gotowo zawiązanej muchy czy krawatu, ponieważ taki dodatek należy wiązać własnoręcznie.

Pan Młody w sesji w studio na jednolitym tle. Elegancki garnitur z krawatem i białą koszulą.

Butonierka

Butonierka jest małą dziurką w klapie marynarki. Wpinamy w nią kwiat, który niekoniecznie musi nawiązywać do bukietu Panny Młodej, a jego łodyga nie powinna być widoczna. Najczęstszym błędem jest wpinanie kwiatu w kieszonkę, która zarezerwowana jest na poszetkę.

Świadkowie ubrani w białe koszule i szelki podrzucają w powietrze Pana Młodego. Ubrany jest w szary garnitur z czarnym krawatem i białą koszulą.

Poszetka

Należy uważać na fantazyjne sposoby jej składania czy fabrycznie przygotowany kartonik. Dużo kolorów czy błyskotek w tym przypadku również nie jest wskazane.


Skarpetki

Pamiętajmy o dobrej długości skarpet - w momencie siedzenia, nie powinniśmy widzieć gołej nogi.

Zdjęcie wykonane w zdjęciu w Iphonie. Pan Młody poprawia czarną muchę, ubrany w czarny garnitur i białą koszulę.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page