top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Ślub w świątecznym klimacie

Z wielu stron możemy usłyszeć, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, który poświęcony jest najbliższym. Zimowy klimat, migoczące ozdoby, świąteczne piosenki w tle czy ubrane choinki sprawiają, że wiele osób po prostu uwielbia ten czas. Wywołuje on radość, a także niezwykły spokój. Myśląc o Ślubie zimą, nie sposób nie wyobrazić sobie sceny niczym z bajki. Oprawa ślubna tworzy się sama, przez co nie ma się co dziwić, że coraz więcej Par decyduje się na świąteczny okres.


Para Młoda podczas ceremonii w świątecznym wnętrzu. Za nimi stoi olbrzymia choinka, Goście siedzą na krzesłach, przy których palą się świece.

@weddingdream


Para Młoda pozuje w objęciach, patrząc sobie głęboko w oczy. Suknia Panny Młodej jest bardzo rozłożysta i dobrze wyeksponowana na zdjęciu. Pan Młody ma ciemno burgundowy garnitur. Za nimi widać stoły przygotowane dla Gości do przyjęcia weselnego oraz kilka dużych choinek, przyozdobionych lampkami.

@brides

Plusem tej daty bez wątpienia jest dyspozycyjność Gości - większość osób te dni, ma wolne od pracy, dodatkowo zapamiętają datę, a w związku z przesądami - nie zabraknie magicznej literki „R” w nazwie miesiąca.


Miejsce Ceremonii, które udekorowane jest choinkami i wieńcem, który zawieszony jest nad kominkiem. Po dwóch stronach przygotowane są krzesła dla Gości, a obok nich palą się wysokie, białe świece.

@brides

Miejsce na przyjęcie weselne w typowo świątecznym klimacie. Dookoła jest mnóstwo choinek, nad głowami wiszą lampki, a na krzesłach Pary Młodej wiszą czerwone koce z zaznaczeniem Mrs i Mr.

@weddingdream


Menu świątecznego wesela również może okazać się wyjątkowe, ponieważ kiedy jak nie w tym terminie, wykorzystać świąteczne potrawy i ciasta. Rozgrzać się przy grzanym winie czy gorącej czekoladzie.


Stół weselny przygotowany w świątecznym klimacie. Nie brakuje białych świec, kryształowych dodatków, złota oraz gałązek z choinki czy szyszek, do których przymocowane są winietki.

@brides

Ciekawy pomysł na podanie drinka, z które wystaje gałązka rozmarynu, a na wierzch położona jest przeźroczysta bombka.

@weddingpr


To czas, w którym dostępność potrzebnych ozdób jest ogromna. Motyw przewodni i kolorystyka gotowy! Dekoracje świąteczne są przecież na każdym kroku, a ich różnorodność co roku zaskakuje. Już sama oprawa weselnego stołu, do której można wykorzystać świąteczną kolorystykę może okazać się świetnym wyborem. Dodatkowo również do upominków Gości można wpleść akcent świąteczny w postaci pierniczka czy bombki. To moment, w którym śmiało można zaszaleć przy wykorzystaniu lampek czy świec, które stworzą niesamowity klimat.


Zdjęcie bombek w czarnym, szaro-białym, łososiowym i brązowym kolorze.

@weddingpr


Wnętrze z choinką z lampkami i kominkiem oraz pokaźnym wieńcem zaraz nad nim. Na zdjęciu w centralnym miejscu znajduje się stół, który udekorowany jest długim wieńcem z gałązek z choinki oraz szyszkami.

@brides

Co więcej, ceny usługodawców będę nieco różnić się od tych w ścisłym sezonie ślubnym, ale na promocje możesz liczyć także w związku z obrączkami czy stylizacją Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Od czego są posezonowe wyprzedaże czy słynny „Black Friday”? Masz czas na zaplanowanie, co i skąd potrzebujesz, ale również na dokładną analizę cen. Łap okazje i korzystaj z promocji!


Para Młoda całuje się pod ogromną choinką udekorowaną głównie w czerwone kokardy.

@weddingdream

Wnętrze z choinkami oraz lampkami zawieszonymi na oknach oraz nad stołem, na którym leży butelkowozielony obrus. Całość idealnie wpasowuje się w świąteczny klimat.

@weddingpr


Niestety warto być przygotowanym również na sytuacje, w której puszysty śnieg okaże się chlapą bądź będzie prószył kilka dni, co wywoła problemy z dojazdami, bądź sprawi, że nawierzchnia będzie bardzo śliska. Niska temperatura może sprawić, że nosy będę po prostu czerwone - przed czym powinna zabezpieczyć Was makijażystka. Dodatkowe okrycie wierzchnie, którego znalezienie może okazać się nie lada wyzwaniem, powinno nas odpowiednio ogrzewać, ale to również dodatkowy wydatek. I najważniejsze - jeśli zdecydujecie się na tę datę - szybko ją zarezerwujcie, w końcu jest ona jedyna w swoim rodzaju.


Panna Młoda w białej długiej sukience oraz zielono-białym bukietem. Za nią widzimy jej druhny, które trzymają identyczne bukiety, na barkach mają beżowe bolerka, a ich suknie są w czerwonym kolorze. Uroku dodaje padający śnieg.

@weddingdream


Dominika Szymańska,

Wedding Planner

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page