top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Ślub w świątecznym klimacie

Z wielu stron możemy usłyszeć, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, który poświęcony jest najbliższym. Zimowy klimat, migoczące ozdoby, świąteczne piosenki w tle czy ubrane choinki sprawiają, że wiele osób po prostu uwielbia ten czas. Wywołuje on radość, a także niezwykły spokój. Myśląc o Ślubie zimą, nie sposób nie wyobrazić sobie sceny niczym z bajki. Oprawa ślubna tworzy się sama, przez co nie ma się co dziwić, że coraz więcej Par decyduje się na świąteczny okres.


Para Młoda podczas ceremonii w świątecznym wnętrzu. Za nimi stoi olbrzymia choinka, Goście siedzą na krzesłach, przy których palą się świece.

Para Młoda pozuje w objęciach, patrząc sobie głęboko w oczy. Suknia Panny Młodej jest bardzo rozłożysta i dobrze wyeksponowana na zdjęciu. Pan Młody ma ciemno burgundowy garnitur. Za nimi widać stoły przygotowane dla Gości do przyjęcia weselnego oraz kilka dużych choinek, przyozdobionych lampkami.

Plusem tej daty bez wątpienia jest dyspozycyjność Gości - większość osób te dni, ma wolne od pracy, dodatkowo zapamiętają datę, a w związku z przesądami - nie zabraknie magicznej literki „R” w nazwie miesiąca.


Miejsce Ceremonii, które udekorowane jest choinkami i wieńcem, który zawieszony jest nad kominkiem. Po dwóch stronach przygotowane są krzesła dla Gości, a obok nich palą się wysokie, białe świece.
Miejsce na przyjęcie weselne w typowo świątecznym klimacie. Dookoła jest mnóstwo choinek, nad głowami wiszą lampki, a na krzesłach Pary Młodej wiszą czerwone koce z zaznaczeniem Mrs i Mr.

Menu świątecznego wesela również może okazać się wyjątkowe, ponieważ kiedy jak nie w tym terminie, wykorzystać świąteczne potrawy i ciasta. Rozgrzać się przy grzanym winie czy gorącej czekoladzie.


Stół weselny przygotowany w świątecznym klimacie. Nie brakuje białych świec, kryształowych dodatków, złota oraz gałązek z choinki czy szyszek, do których przymocowane są winietki.
Ciekawy pomysł na podanie drinka, z które wystaje gałązka rozmarynu, a na wierzch położona jest przeźroczysta bombka.

To czas, w którym dostępność potrzebnych ozdób jest ogromna. Motyw przewodni i kolorystyka gotowy! Dekoracje świąteczne są przecież na każdym kroku, a ich różnorodność co roku zaskakuje. Już sama oprawa weselnego stołu, do której można wykorzystać świąteczną kolorystykę może okazać się świetnym wyborem. Dodatkowo również do upominków Gości można wpleść akcent świąteczny w postaci pierniczka czy bombki. To moment, w którym śmiało można zaszaleć przy wykorzystaniu lampek czy świec, które stworzą niesamowity klimat.


Zdjęcie bombek w czarnym, szaro-białym, łososiowym i brązowym kolorze.

Wnętrze z choinką z lampkami i kominkiem oraz pokaźnym wieńcem zaraz nad nim. Na zdjęciu w centralnym miejscu znajduje się stół, który udekorowany jest długim wieńcem z gałązek z choinki oraz szyszkami.

Co więcej, ceny usługodawców będę nieco różnić się od tych w ścisłym sezonie ślubnym, ale na promocje możesz liczyć także w związku z obrączkami czy stylizacją Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Od czego są posezonowe wyprzedaże czy słynny „Black Friday”? Masz czas na zaplanowanie, co i skąd potrzebujesz, ale również na dokładną analizę cen. Łap okazje i korzystaj z promocji!


Para Młoda całuje się pod ogromną choinką udekorowaną głównie w czerwone kokardy.
Wnętrze z choinkami oraz lampkami zawieszonymi na oknach oraz nad stołem, na którym leży butelkowozielony obrus. Całość idealnie wpasowuje się w świąteczny klimat.

Niestety warto być przygotowanym również na sytuacje, w której puszysty śnieg okaże się chlapą bądź będzie prószył kilka dni, co wywoła problemy z dojazdami, bądź sprawi, że nawierzchnia będzie bardzo śliska. Niska temperatura może sprawić, że nosy będę po prostu czerwone - przed czym powinna zabezpieczyć Was makijażystka. Dodatkowe okrycie wierzchnie, którego znalezienie może okazać się nie lada wyzwaniem, powinno nas odpowiednio ogrzewać, ale to również dodatkowy wydatek. I najważniejsze - jeśli zdecydujecie się na tę datę - szybko ją zarezerwujcie, w końcu jest ona jedyna w swoim rodzaju.


Panna Młoda w białej długiej sukience oraz zielono-białym bukietem. Za nią widzimy jej druhny, które trzymają identyczne bukiety, na barkach mają beżowe bolerka, a ich suknie są w czerwonym kolorze. Uroku dodaje padający śnieg.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page