top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Ślub jesienią - wskazówki, porady i inspiracje

Mówi się, że sezon ślubny kończy się wraz z wrześniem, jednak trendem okazuje się również ślub jesienią. Wiele par w sezonie ślubnym, zwyczajnie nie ma czasu na organizację Ślubu i przenoszą go delikatnie w czasie. Jak pewnie wszyscy wiecie, terminy oczekiwań na salę czy na wymarzonych usługodawców często są długie, stąd Pary zaczęły poszukiwać alternatywnej daty swojego Dnia - jesień. To również dobre rozwiązanie dla par, które mają ograniczony budżet - często wiele usług poza szczytowym „sezonem ślubnym” okazuje się tańsza.


Para Młoda stoi na schodach, a w tle widać ich sale weselną w jesiennych odcieniach. Drzewa, lampiony i barwy: pomarańcz, żółć i czerwień tworzą niesamowity klimat. Para patrzy sobie głęboko w oczy.

Jest kilka istotnych kwestii, którym należy się dokładniej przyjrzeć, planując Ślub jesienią.


Zdjęcie prezentuje główną ściankę na sali weselnej. Barwy to pomarańcz, czerwień i złoto. Złoty jest również napis, na zielonym tle, który wskazuje imiona Pary Młodej.

Pierwszą z nich jest miejsce, w którym organizujecie swoje Wesele. Warto, aby Wasz lokal oferował nie tylko ogrzewanie na sali, jak i w pokojach, ale również zadaszenie czy namioty na zewnątrz. Warto tutaj zadbać o komfort przy składaniu życzeń i przenieść je właśnie na salę weselną.


Para Młoda pozuje w kamienicy. Oboje patrzą w dal, obejmując się. Panna Młoda ma okazały bukiet w bieli i różnego rodzaju czerwieni i różu, a Pan Młody wyróżnia się burgundowym garniturem.

Jesienne Wesele może wyróżniać się również wyjątkowym menu. To czas, w którym dynie podaje się w wielu postaciach, zupy zastępuje się kremami, a desery podaje z sezonowymi owocami. Sezonowość produktów pozwoli Wam zaoszczędzić, a także dopasować Wasze menu do pory roku oraz podniebień Gości. Warto również zadbać o rozgrzewające napoje, nie tylko w postaci herbaty czy kawy, ale również dodatkowe przyprawy i owoce oraz gorącą czekoladę czy grzane wino bądź cydr.


Para Młoda całuje się w objęciach. Stoją na polu, a w oddali widać piękne odcienie słońca. Panna Młoda podwinęła jedną nogę, a za głową Pana Młodego trzyma bukiet w odcieniach jesieni.

W jesiennej stylizacji zobaczyć możemy określone kolory, ale również szaleństwo w krojach czy dodatkach. Warto pamiętać o swoim komforcie i zadbać o okrycie wierzchnie. Niska temperatura nie narzuca sukni z długim rękawem - pamiętajcie, że przecież na sali będzie ogrzewanie. Podpinany tren pomoże Ci uniknąć zabrudzenia go przed dotarciem na Uroczystość. Podobna sytuacja jest z welonem - jeśli zależy Wam na tym, aby był długi, pamiętajcie, aby był podpinany, lub kończył się z długością sukni. Panna Młoda powinna również zwrócić uwagę na model obuwia, na jaki się zdecyduje - zakryte palce czy pięty mogą okazać się dobrym wyborem przy niespodziewanej pogodzie.


Panna Młoda pozuje wraz ze swoimi druhnami. Stoją w rzędzie i szeroko się uśmiechają, a w tle widzimy las ubrany w jesienne barwy. Wszystkie Panie mają identyczny bukiet w odcieniu bordowym, pomarańczowym i zielonym. Panna Młoda ma suknię na długi rękaw i luźną kitkę zarzuconą na bok. Koleżanki natomiast mają długie sukienki w odcieniach z jesiennej palety barw.

Nie należy zapominać o tym, że w okresie jesiennym dzień jest krótszy, a pogoda bardzo niepewna. Na panujące warunki atmosferyczne możecie się przygotować. Pomogą Wam parasole, czy ciepłe koce dla Gości. Od jakiegoś czasu hitem są również parasole grzewcze, które zapewniają ciepło na zewnątrz. Tutaj ważne, aby pogoda nie przejęła nad Wami kontroli. To Dzień Waszego Ślubu i będzie najpiękniejszy, niezależnie od pogody. Przecież zrobiliście dobry research i jesteście dobrze przygotowani zarówno na słońce, jak i deszcz.


Na zdjęciu widzimy głównej wejście do namiotu, w którym odbywać się będzie wesele. Oprócz ustawionych świec, widzimy dużą kompozycję w kształcie bramy w jesiennych odcieniach.

Przechodząc do dekoracji - kolory bronią się same. Jesienne Wesele daje olbrzymie pole do popisu. Kolory są bardzo głębokie, ale również bardzo romantyczne. Natura, która otacza nas w tym okresie, może okazać się inspiracją do aranżacji Waszego Ślubu. Sami możecie zdecydować, jakie odcienie wykorzystać, czy nieco delikatniejsze, czy ich odważne odpowiedniki. Idealną dekoracją w tym okresie są świece, lampiony czy światełka, które stworzą niesamowitą atmosferę - jak widzicie, krótki dzień możecie przerobić na zaletę w Waszym Ślubie.


W tle widzimy obejmującą się Parę Młodą, jednak na głównym planie widzimy jesienny bukiet, który Panna Młoda trzyma w dłoni. Bukiet jest w pomarańczowych barwach.

Jesień na pewno ma swój urok. Niebanalna paleta kolorów kradnie serca coraz to większej liczby Par. Jeśli zdecydowaliście się na Ślub jesienią, znajdzie swój motyw przewodni i odczarujcie tę porę roku Waszą miłością.


Para Młoda uchwycona w momencie przechodzenia przez most. Panna Młoda ma krótką sukienkę na długi rękaw, rozpuszczone włosy i brązowe botki. W dłoni trzyma spory bukiet w delikatnych odcieniach. Pan Młody ubrany jest w brązowe spodnie oraz buty, marynarkę w brązową kratę i beżowy golf. Prowadzi swoją kobietę za rękę.

Para Młoda pozuje w otoczeniu kaktusów oraz pomarańczowej ramki, która stanowi ozdobę w ich zdjęciu. Panna Młoda stoi tyłem do Pana Młodego i w dłoniach trzyma bukiet w pomarańczowych barwach. Pan Młody trzyma Ją za ramiona i patrzy za Jej twarzą. Ubrany jest w burgundowy garnitur, który idealnie pasuje do Panny Młodej oraz całego klimatu zdjęcia.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page