top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Suknia ślubna - kiedy rozpocząć jej poszukiwania?

Zaktualizowano: 15 lip 2021

Wybór sukni ślubnej dla większości Panien Młodych to ogromne przeżycie i wyczekują tego momentu od dziecka. Jeśli jesteś typem osoby, której zależy na dopracowaniu wszystkich szczegółów, za umowną datę przyjmuje się około 6 miesięcy, czasami nawet 9 miesięcy przed ślubem.

Panna Młoda w sukni ślubnej w salonie sukien ślubnych. Suknia z dużą ilością tiulu i na grubych ramiączkach.

Długi czas oczekiwania na suknię wynika ze sprowadzania jej z zagranicy lub szycia jej u krawca, co trwać może kilka miesięcy, a przy tym zawsze należy pamiętać o ewentualnych poprawkach, na które nie mamy wpływu.

Panna Młoda w sukni ślubnej. Suknia z dużą ilością tiulu i bez ramiączek.

Gdy czas Cię jednak goni, a Wielki Dzień jest tuż za rogiem, warto udać się do komisu sukien ślubnych lub do salonu sukien ślubnych, w których przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniach, możesz znaleźć suknię, przy której wystarczą niewielkie poprawki i suknia gotowa.

Panna Młoda w sukni ślubnej w salonie sukien ślubnych. Suknia koronkowa i na cienkich ramiączkach.

Pamiętaj, że do gotowej sukni należy dobrać jeszcze biżuterie wraz z innymi dodatkami, chociażby w postaci butów, co także zajmie Twój czas.

Czarno białe zdjęcie Panny Młodej w sukni ślubnej. Suknia na długi rękaw, z bardzo długim trenem, który niesie świadkowa.

Na pewno im wcześniej zaczniesz poszukiwania, tym lepiej. Będziesz mogła skupić się na innych kwestiach organizacyjnych, które również pochłoną sporo Twojego czasu.

Panna Młoda w sukni ślubnej. Suknia opięta i błyszcząca z bufiastymi rękawkami.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page