top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Krawat czy mucha?

To chyba jeden z większych dylematów, kiedy przychodzi dobrać dodatki do garnituru Pana Młodego.


Pan Młody w szarym garniturze, białej koszuli i granatowym krawacie w kropki. Zdjęcie jest zrobione bardzo blisko, że w oczy rzucają się kwiaty wpięte w marynarkę i krawat Pana Młodego.

Należy się zastanowić, czy chce się wyróżniać, czy postawić na klasykę. Decyzja może być trudniejsza, niż się wydaje. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób ozdobić lub uzupełnić całą stylizację.


Para Młoda siedzi na sali weselnej przy swoim stole i delikatnie się całuje. Wesele jest w stylu boho, przez co odcienie na zdjęciu są bardzo delikatne i wpadają w beże i pomarańcze.

Uważa się, że krawat jest bezpieczniejszym wyborem. Jednak odpowiednio dobrany nie tylko do garnituru, ale i samego Pana Młodego może podkreślić jego indywidualizm. Decyzje należy podejmować przy ostrożności i staranności, aby Pan Młody idealnie pasował do Panny Młodej. Element szaleństwa możemy dodać przy wiązaniu, stosując na przykład metodę four-in-hand.


Para Młoda zaraz po powiedzeniu sobie "tak". Po obu stronach widać Gości weselnych, a po środku ucieszoną Pare Młodą.

Przyjęło się, że mucha jest nieco bardziej odświętna od krawatu i jest nieodłącznym elementem smokingu. Jest ona o wiele bardziej formalna i pozwala wyróżnić się Panu Młodemu wśród wszystkich Gości. Przy wyborze muchy warto pamiętać, aby dobrać ją do koszuli z zakrytymi guzikami.


Para Młoda stoi w industrialnym wnętrzu z 3 dużymi oknami w tle. Za nimi widzimy kilka bukietów w czerwonej tonacji, które pasują do bukietu Panny Młodej i ozdoby wpiętej w marynarkę Pana Młodego. Para trzyma się za ręce i szeroko się uśmiecha. Pan Młody ubrany jest w elegancki, czarny garnitur, do którego dobrał klasyczną, białą koszulę i czarną muchę. Panna Młoda natomiast ma krótką sukienkę z gołymi ramionami, jednak bufiastymi rękawami.

Pamiętajcie, że na pytanie „Krawat czy mucha?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno dodatek ten będzie się różnił od codziennych wyborów i doda wyjątkowości całej stylizacji Pana Młodego.


Para Młoda stoi przed ołtarzem, który stworzony został na świeżym powietrzu. W tle widać gości weselnych. Pan Młody ubrany jest w elegancki, szary garnitur i patrzy na swoją przyszłą żonę. Ta ubrana jest w dopasowaną, koronkową suknie ślubną na długi rękaw z odkrytymi ramionami. Na głowie ma eleganckiego koka i długi welon, który zakrywa również jej twarz.

Z dylematem pomiędzy krawatem a muchą mają do czynienia również goście. Najczęściej na muchę tego dnia decydują się również Świadek, Ojciec Pana Młodego czy Panny Młodej. Dzięki prostemu i szybkiego zabiegowi odróżniają się od reszty gości i podkreślają swoją rolę w tym Wyjątkowym Dniu.

Zdjęcie Pary Młodej z boho ozdobami w tle. Panna Młoda ma klasyczną białą suknię na długi rękaw ze średniej długości welonem, a w ręce trzyma spory bukiet pasujący do stylu zdjęcia, jak i zapewne wesela. Pan Młody ma pomarańczowy garnitur i trzyma w objęciach swoją żonę.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page