top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Przesądy w Dniu Ślubu - Strój Panny Młodej

Zaktualizowano: 15 lip 2021

Ślub to dzień pełen przesądów, nie ma się co dziwić, że dotyczy również stroju Panny Młodej. Większość osób w nie nie wierzy, ale czasami „lepiej dmuchać na zimne”.

Panna Młoda w białej sukni z długim trenem.

Poniżej przedstawię te, które dotyczą sukni, welonu, butów oraz akcesoriów.


Suknia Ślubna

Suknia ślubna ułożona na łózku.

Najpopularniejszy przesąd w związku z suknią mówi, że Pan Młody nie powinien jej widzieć przed Ślubem - przynosi to pecha. Słyszy się również, że suknia nie powinna być pożyczona, używana oraz szyta przez Pannę Młodą, gdyż wiąże się to z nieszczęściem w przyszłości. Panna Młoda w Dniu Ślubu powinna mieć przy sobie coś białego - symbol czystości i niewinności, coś niebieskiego - gwarancja wierności męża, coś starego - symbol więzi rodzinnych oraz coś pożyczonego - zapewnia wsparcie rodziny i przyjaciół.


Welon

Panna Młoda w białej sukni, welonem i bukietem kwiatów w dłoni.

Wciąż wybierany przez sporą grupę Panien Młodych i według tradycji, chroni od spojrzeń nieżyczliwych osób. Zakładany powinien być przez niezamężną druhnę, a potknięcie o niego może sprowadzić nieszczęście.


Buty

Białe buty, idealne na wesele.

Jeden z głównych przesądów dotyczących obuwia mówi, aby na miesiąc przed ślubem Panna Młoda ustawiła je na parapecie, co ma zagwarantować dobrą pogodę w Dniu Ślubu oraz szczęście w związku. Co więcej, buty Panny Młodej powinny być zakryte, gdyż odkryta pięta oraz palce wróżą parze nieszczęście.


Akcesoria

Fryzura Panny Młodej - delikatny kłos z dodatkami we włosach. Suknia z dużym wycięciem na plecach, bardzo delikatna.

Mimo iż bardzo piękne i eleganckie, nie powinno zakładać się pereł, które symbolizują łzy. W związku z pierścionkami należy postawić na minimalizm i pozostawić jedynie pierścionek zaręczynowy, co symbolizuje o trwałości i wierności związku.

Czarno białe zdjęcie, Panna Młoda w opiętej sukience, rozpuszczonych włosach i długim welonem. W tel widać gości weselnych.

Przesądów jest mnóstwo, jednak należy do nich podchodzić z dużym dystansem. Humor i przymrużenie oka to dobre rozwiązanie.


Panna Młoda mierzy sukienkę w salonie sukien ślubnych. Sukienka opada na ramiona i ma dłuższy tren i bardzo długi welon.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page