top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Poprawiny - robić czy nie?

Patrząc kilkanaście lat wstecz, nie mogliśmy sobie wyobrazić wesela bez poprawin, a zdarzało się nawet, tak, że świętowano cały tydzień. Dziś poprawiny są rzadziej spotykane i Pary Młode ograniczają się do jednego dnia - Wesela.

Wesele na świeżym powietrzu. Goście siedzą przy stołach w ogrodzie, a nad ich głowami świecą się lampki.

Poprawiny to na pewno dzień, w którym weselna gorączka jest już zakończona, cały stres opada i można ze spokojem cieszyć się z weselnych chwil. Wiele Par Młodych, organizując wesele, staje przed pytaniem organizować poprawiny czy odpuścić?

Dodatkowy dzień wiąże się przede wszystkim z dodatkowymi kosztami, a to niejedyne wady tego przedsięwzięcia. Kolejna kwestia to sen - wesele zazwyczaj trwa do samego rana, co uniemożliwia wyspanie się. Przez co Para Młoda nie ma czasu na odpoczynek i spędzenie czasu tylko we dwoje.

Plus dwudniowego wesela to na pewno swobodna atmosfera. Można ponownie porozmawiać z gośćmi i poświęcić im więcej czasu i uwagi. To także sposób na przedłużenie wyjątkowej chwili i uniknięcie zbyt szybkiego powrotu do codzienności.

Poprawiny mogą przyjmować formę, w której uczestniczą wszyscy goście z wesela, a może to być spotkanie wśród najbliższej rodziny i bliskich przyjaciół. To Wy decydujecie, jak chcecie je zorganizować i czy w ogóle uważacie to za konieczne.

Kierujcie się swoim zdaniem i oczekiwaniami co do tego szczególnego wydarzenia. Jeśli czujecie, że poprawiny są zbędne - nie róbcie ich. Z kolei jeżeli uważacie, że chcecie, aby wyjątkowe chwile trwały dłużej niż samo wesele - nie wahajcie się i zorganizujcie poprawiny w sposób, w jaki tylko marzycie.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page