top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Koordynator Ślubu - kim jest i co robi?Tyle mówi się o organizatorach ślubów i coraz częściej przewija się temat koordynatorów ślubu, ale czy wszyscy już wiedzą, kim jest i jakie ma obowiązki? Jeśli w swoim Dniu chcecie skupić się na przeżywaniu go, a nie zamartwianiu się o nieprzewidziane sytuacje to koordynator jest kimś, kto może Wam się przydać. Zgasi pożary, o których możesz nawet nie zdążyć się dowiedzieć i zmartwić, a sytuacja już będzie pod kontrolą.


Wedding PLannerka/Koordynatorka Dnia Ślubu poprawia nakryty już stół do uroczystości.

Można zatem powiedzieć, że koordynator ślubu to osoba, która dba o przebieg zarówno ślubu, jak i wesela. Z jednej strony może się wydawać, że to proste zadanie, trzymasz się wcześniej ustalonego planu. Jednak druga strona medalu pokazuje, że obowiązków jest znacznie więcej. Warto podkreślić, że praca koordynatora zaczyna się wcześniej, niż sam ślub. Jednym z początkowych zadań jest stworzenie szczegółowych scenariuszy dnia ślubu. Dlaczego liczba mnoga? Ponieważ inny scenariusz będzie dla pary młodej, inny dla wykonawców, a jeszcze inny zrobi dla siebie. Powstaje on dzięki wcześniej uzyskanym informacjom od Pary Młodej.


Nakryty stół, w bardzo minimalistycznym wydaniu. Na stołach palą się świeczki i w złotych wazonach stoją czerwone róże.

Do zadań koordynatora należy także stały kontakt ze wszystkimi podwykonawcami, zarządzanie czasem przyjęcia, dbanie o detale, reagowanie na nieoczekiwane sytuacje, a także zapewnienie komfortu nie tylko Parze Młodej, ale i Gościom.


Zdjęcie przedstawia miejsce Ceremonii, białe krzesła, zielone rośliny na głównej drodze. Zdjęcie zrobione jest na klifie.

Niezależnie od tego, jak dobrze będzie zaplanowany ślub, mogą zdarzyć się sytuacje, które nie były możliwe do przewidzenia. Na każdym weselu zdarzają się mniejsze czy większe problemy, jednak dobrze mieć osobę, która się tym zajmie i zdejmie ten ciężar z Waszych barków.


Ślub w Kościele. Zdjęcie zrobione z balkonu, w momencie, w którym Panna Młoda idzie w kierunku Ołtarza. Idealnie widać jej długi, biały tren.

Oczywiście nie mówię, że każda Para Młoda potrzebuje koordynatora ślubu. Bo nie, to już Wasza decyzja. Koordynator sprawi, że będziecie mogli poczuć się spokojniej i skupić na tym, co dla Was najważniejsze w tym Dniu. Będziecie mieli osobę, która za Was zajmie się nieoczekiwanymi sytuacjami, a także dopilnuje harmonogramu.


Wedding PLannerka/Koordynatorka Dnia Ślubu poprawia nakryty już stół do uroczystości.

Powodów za zatrudnieniem koordynatora jest wiele! Ktoś czuwa nad harmonogramem, a także dba o Wasz komfort. Służy pomocą nie tylko Wam, ale również wszystkim Gościom. Koordynator jest z Wami przez cały dzień, i to, w jakich dokładnie momentach będzie z Wami to już kwestia domówienia pomiędzy Wami.


Pamiętajcie, że ten Dzień jest niepowtarzalny!

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page