top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Jak wybrać obrączki?

Każdy wie, że obrączki stanowią ważny element nie tylko Ślubu, ale i samego życia po zaślubinach i stanowią symbol miłości i oddania. W obecnych czasach możemy spotkać się z przeróżną formą obrączek.

Para Młoda zaraz po zaślubinach. Mężczyzna pokazuje obrączkę na palcu. Oboje mają uśmiechy na twarzy i cieszą się z zaistniałej sytuacji.

Dwie najważniejsze cechy obrączki to: wytrzymałość i długowieczność. Biżuteria ta będzie Wam towarzyszyć codziennie i musi się sprawdzać w każdej sytuacji, począwszy od spotkań służbowych, a kończąc na aktywności fizycznej.

Para Młoda czyta swoje przysięgi. Stoją przy klifie, a w oddali widać wodę.

Stąd ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonane są obrączki. Na rynku znajdziemy biżuterie w platynie po tytan, jednak wciąż najczęściej wybieranym materiałem jest złoto. Następnie należy zastanowić się, czy chcemy wzbogacić dodatek o karaty, czy też nie. Wpłynie to nie tylko na końcowy koszt, ale i na plastyczność czy odkształcenia - im więcej karatów tym biżuteria bardziej podatna.

Para Młoda - zdjęcie portretowe. Oboje mają uśmiechy na twarzy.

Tym sposobem przechodzimy do budżetu, który również lepiej doprecyzować na samym początku poszukiwań. Pamiętajcie również, że na obrączki również możemy czekać, co za tym idzie, ich poszukiwania musimy rozpocząć najlepiej na 4 miesiące przed ślubem, aby zostawić sobie czas na ewentualne poprawki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Para Młoda podczas wkładania obrączki na palec.

Określenie rozmiaru obrączki również nie jest łatwym zadaniem. Powinna ona stawiać lekki opór przy stawie palca i ostatecznie swobodnie spoczywać u jego nasady. Jeżeli chodzi o szerokość, najpopularniejsza to od 3 do 6 mm, jednak zdarzają się również takie od 7 do 10 mm szerokości - wybór należy do Pary Młodej. Na pewno szersze obrączki są trwalsze i odporniejsze na zniekształcenia.

Para Młoda całuję się w objęciach. Pan Młody w garniturze, Panna Młoda w sukni ślubnej na ramiączka i z rozpuszczonymi blond włosami.

Zdarzają się również obrączki o nietypowym kształcie, które na pewno są oryginalne, jednak nie zawsze praktyczne. Pamiętajcie, aby przy wyborze indywidualności nie zapominać o wygodzie i o fakcie, że biżuteria ta będzie towarzyszyć Wam w każdym momencie Waszego życia.

Slefie Pary Młodej, na którym pokazują obrączki na palach.

Niemalże nieodłącznym elementem obrączek jest jej personalizacja, w postaci grawerunku. Najczęściej widnieje imię partnera bądź data ślubu. Jednak w tym aspekcie nie musicie się ograniczać i możecie się ponieść fantazji. Ważne, aby grawer był prosto z serca i spersonalizowany.

Para Młoda zaraz po powiedzeniu sobie tak, dumnie kroczy razem. Oboje ubrani są odpowiednio do okazji, ona - suknia ślubna, on - garnitur. Na ich twarzach malują się uśmiechy i szczęście.

Warto zwrócić uwagę, aby u kobiety pierścionek zaręczynowy współgrał z obrączką, a u mężczyzny, gdy nosi zegarek, właśnie z nim.

Pierścionek zaręczynowy wraz z obrączką z karatami.

To jak ostatecznie będą wyglądały Wasze obrączki, nie ma aż tak dużego znaczenia, jak fakt jak będziecie się z nimi czuli. Stanowią one nie tylko symbol, ale i pamiątkę, która stale będzie Wam przypominała o miłości, jaką się darzycie.


Dominika Szymańska,

Wedding Planner

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page