top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Jak powinien wyglądać i ile trwać pierwszy taniec ślubny?

Pierwszy taniec to moment, który jest wyjątkowy dla Pary Młodej, jak i dla wszystkich Gości. Często wywołuje on jednak więcej stresu niż składanie przysięgi małżeńskiej. Wiele Par już na kilka miesięcy przed weselem zaczyna przygotowania do pięknego tańca i stara się, aby zapadł on w pamięci wszystkich, na długo po uroczystości.

Młoda Para wchodzi na salę weselną. Z sufitu zwisają rośliny.

Pierwszy krok, jaki powinna podjąć Młoda Para to przeprowadzenie szczerej rozmowy o swojej wizji pierwszego tańca, aby później czuć się swobodnie i naturalnie.

Pierwszy taniec ślubny - jak powinien wyglądać?

Młoda Para stoi na parkiecie w objęciach i głęboko patrzy sobie w oczy. Za nimi stoją dwa stoły, które są nakryte i czekają na gości weselnych. Zdjęcie zrobione jest na świeżym powietrzu. Klimatu dodają liczne lampki i świeczki.

Podstawowe tańce to:

  • walc angielski - bardzo spokojny i elegancki - dedykowany dla Par, które nie czują dużej swobody na parkiecie, lecz chcieliby zaprezentować się w tańcu standardowym,

  • walc wiedeński - elegancki, lecz nieco szybszy od walca angielskiego - kroki są dość proste, a efektywności dodają rozmaite podnoszenia,

  • tango - taniec namiętny i ze zdecydowanymi ruchami - dla Par z charakterem i chcących pokazać swój temperament,

  • mix - połączenie ulubionych styli tanecznych często z różną muzyką.


Pierwszy taniec ślubny - ile powinien trwać?

Czarno białe zdjęcie, na którym widzimy tańczącą parę młodą. W tle, po lewej i prawej, stoją goście z zimnymi ogniami.

Przyjęło się, że pierwszy taniec trwa od półtorej do dwóch i pół minuty. Jednak z reguły to utwór, który wybierzecie, narzuca długość tańca. Można jednak zdecydować się na jego skrócenie bądź ustalić moment przyciszenia muzyki przez osobę odpowiedzialną za oprawę muzyczną Waszego Wesela. Nie skracajcie go do minimum, gdyż możecie czuć, że brakuje Wam czasu, a to może rodzić stres. Z kolei zbyt długi taniec może być wyczerpujący, a Goście w pewnym momencie mogą poczuć znudzenie, a przecież tego nie chcecie.

Tańcząca Para Młoda. W tle widać drzewo, z którego zwisają lampki oraz przypatrujących się gości weselnych.

Przede wszystkim - nie stresujcie się! Wybierzcie styl i utwór, który Wam odpowiada i na parkiet.


Dominika Szymańska,

Wedding Planner

211 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page