top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Do Ślubu - z welonem czy bez?

Welon towarzyszy kobietom od IV wieku naszej ery i wciąż stanowi często spotykany dodatek Panny Młodej podczas Ślubu. Od dawien dawna jest symbolem niewinności i czystości oraz ma za zadanie chronić od złych spojrzeń i pokus demonów.

Panna Młoda w sukni ślubnej z długim, koronkowym rękawem oraz welonem, który osłania również jej twarz.

Jednak w dzisiejszych czasach, ile Panien Młodych tyle pomysłów na dodatek na głowie! Kreatywność i odwaga mają obszar do popisu.

Para Młoda ekscytuje się wydarzeniem. Ona ubrana w białą suknię, w lekim upięciu i z bukietem ślubnym w lewej dłoni. On w jasnej stylizacji, w której miodowa marynarka stanowi akcent.

Wciąż wiele kobie decyduje się na upięcie lub fryzurę, która będzie współgrała z welonem, jednak zdarzają się również takie, które od tradycyjnego dodatku odchodzą i stawiają na ukazanie pięknej fryzury.


Para Młoda na pomoście. Panna Młoda zmierza do Pana Młodego, który czeka na nią na końcu drogi. Ubrany jest w niebieski garnitur, a Panna Młoda w białą suknię z długim welonem.
Para Młoda w zabytkowej przestrzeni. Na ścianie z cegieł widnieją cztery okna z dzwonami. Para Młoda trzyma się za ręce i patrzy sobie w oczy. On w klasycznej stylizacji, czarny garnitur i krawat z białą koszulą. Ona w białej sukni na cienkich ramiączkach. W Lewej dłoni trzyma bukiet ślubny.

Nie da się powiedzieć, która Panna Młoda powinna mieć welon, a która powinna z niego zrezygnować. Wybór może okazać się trudniejszy, niż się wydaje, biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że jest to jedyna okazja do założenia tego rodzaju dodatku. Kieruj się swoimi upodobaniami i marzeniami! Najważniejsze to pamiętać, aby dodatki stanowiły spójność z suknią i dodawały charakteru, a nie ujmowały całej stylizacji.

Para Młoda całuje się wśród zieleni. Stoją w objęciach. Pan Młody w szarym garniturze, Panna Młoda w sukni bez ramiączek z bardzo długim welonem i rozpuszczonymi włosami.

Przy wyborze welonu musimy zdecydować, chociażby o jego długości, zdobieniu oraz czy ma on zasłaniać twarz, czy też nie. Powinien być dopasowany do sukni, do stylu wesela, ale również do urody Panny Młodej.

Para Młoda pozuje w plenerze wśród pięknych kwiatów. Pan Młody w czarnych spodniach i białej marynarce, całuje czoło Panny Młodej, która ubrana jest w białą suknię i długi welon. W lewej dłoni trzyma bukiet, który idealnie komponuje się z kwiatami w tle.

Zastąpić welon możemy przykładowo fascynatorem, opaską, wiankiem czy upięciem z kwiatami bądź tiarami.

Panna Młoda w sukni z bardzo długim trenem oraz odkrytymi plecami. Stoi tyłem, zerkając w swoją lewą stronę, gdzie trzyma również bukiet.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, abyś czuła się komfortowo, ale i pięknie i wyjątkowo. Kieruj się swoimi marzeniami o stylizacji ślubnej.

Panna Młoda kuca przy krześle Pana Młodego, dzięki czemu widzimy piękny tył sukni, upięcie z kwiatami i długim welonem.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page