top of page
  • Zdjęcie autoraDominika Szymańska

Ślub w sierpniowy długi weekend - czy to dobry termin?

Data ślubu nie jest już tak oczywista jak kiedyś, coraz więcej Par decyduje się na wybór innego dnia, niż sobota. Innym wariantem jest również wybór terminu w długim weekendzie, który wiąże się z wieloma zaletami, ale ma również swoje wady. Czy to w ogóle dobry termin?


Para Młoda stoi w specjalnie przygotowanej przestrzeni na uroczystość. Wszędzie widzimy białe oraz zielone kwiaty, który przyozdobione są nie tylko droga, czy krzesła, ale i kamienne elementy, które wyglądają jak ramki.

Zalety:

  • Więcej czasu na przygotowanie - nie potrzebujecie brać dodatkowych dni wolnych, aby dograć wszystko na ostatni guzik - oczywiście, jeśli Uroczystość nie została zaplanowana na pierwszy dzień długiego weekendu.

  • Więcej czasu na odpoczynek po - jeśli jednak zdecydujecie się na Uroczystość pierwszego dnia, będziecie mieli aż nadto czasu na odpoczynek.

  • Goście nie muszą brać urlopu - w wielu sytuacjach Goście mogą mieć narzucony wolny długi weekend, co ułatwi pojawienie się na Waszym Ślubie bez brania dodatkowych dni wolnych. Mogą nawet bardzo ucieszyć się z terminu i wykorzystać swój wolny czas, aby pozostać w regionie, do którego przyjechali i odpocząć w gronie dawno niewidzianej rodziny.


Para Młoda siedzi na swoim głównym miejscu na sali. Dają sobie buziaka na tle ścianki z napisem. Wszystko jest zachowane w beżowych i jasno pomarańczowych odcieniach.

Wady:

  • Para musi być przygotowana na wyższe stawki i mniejszą dostępność - wiele usługodawców świadomie rezygnuje z dnia wolnego, ale podnosi swoje stawki. Zdają sobie sprawę, że ich dostępność w tym terminie jest mniejsza. Warto dowiedzieć się wcześniej, czy wymarzony fotograf czy florystka pracują w takim terminie - wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy chce czasem odpocząć.

  • Goście mogą mieć inne plany - warto poinformować wszystkich z dużym wyprzedzeniem, aby nie zorganizowali sobie innego wyjazdu czy zajęć w tym czasie. Jeśli będą uprzedzeni, możecie uniknąć rozczarowań związanych ich nieobecnością.

  • Problemy w ostatniej chwili - oczywiście najlepiej, jakby nie wystąpiły, jednak zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a sklepy w tym dniu mogą być nieczynne.


Para Młoda siedzi przy fontannie, a w tle widać duży budynek przypominający zameczek. Pan Młoda trzyma jedną rękę na Pannie Młodej, a Panna Młoda wtula się w jego plecy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy sierpniowy długi weekend to dobry termin na zorganizowanie ślubu. Decyzja należy do Pary Młodej, która powinna rozważyć wszystkie za i przeciw, i wybrać jak najlepszą opcję dla siebie.


Para Młoda stoi przed miejscem swojego wesela i namiętnie się całuje. Ściana, na której stoją jest cała ze szkła, przez co widzimy wszystkich Gości, którzy radośnie wiwatują z rękoma do góry.

Dominika Szymańska,

Wedding Planner

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page